Aktualności

Podsumowanie II Darłowskiej zaDyszki

23 lipca 2016

Aktualności

Dzisiejsza niedziela stała spod znakiem zapytania, gdy patrzyło się zarówno na niebo, jak i na termometr. Na szczęście gdy do startu najmłodszych uczestników było coraz bliżej, pogoda zmieniała się na korzyść. Nawierzchnia stadionu nie była śliska i dzieci bez żadnych problemów ukończyły biegi w kategoriach szkolnych. Do biegu głównego stanęło prawie 300 zawodników i w pełnym słońcu ruszyli bić się z własnymi słabościami na dystansie 10 km. Na trasie oprócz silnego wiatru nie było żadnych utrudnień. 
Sprawnie regulowany był również ruch na drodze, a to za sprawą naszej darłowskiej Policji oraz Straży Miejskiej. Za prowadzenie grupy odpowiedzialny był Pan Łukasz Sochoń, który po raz kolejny pomógł nam w bezpiecznym i sprawnym rozegraniu biegu. Do pomocy ruszyła nam również Straż Pożarna ze Sławna z Panem Piotrem Słupskim oraz Panem Damianem Tomczykiem na czele.
Trasa została przygotowana przez Pana Jurka Maciąga i jego współpracowników, którzy jak zawsze profesjonalnie oznakowali i zabezpieczyli trasę biegu oraz stadion dla dzieci.
Jak co roku duże wsparcie otrzymaliśmy od Zespołu Szkół Morskich oraz Darłowskiego Centrum Wolontariatu. Młodzież odpowiedzialna była za wręczanie medali, pomoc w zapisach, obstawienie trasy oraz biuro depozytowe.
Na trasie również widoczni byli członkowie Darłowskiego Towarzystwa Fotograficznego „Profil”. Ich rezultaty zobaczymy już niebawem na naszym facebookowym profilu, oraz na stronie www.sport.darlowo.pl.
Spikerem dzisiejszej imprezy był Pan Wojciech Polakowski, który wspólnie z Panem Arturem Jończykiem odpowiedzialnym za oprawę muzyczną stworzyli profesjonalny duet.
Oprócz Referatu Oświaty, Kadr i Organizacji w przygotowaniach do biegu pomógł również Referat Inwestycji, dzięki któremu pozyskaliśmy wielu sponsorów (a o Nich niebawem :)
Smaczną przekąskę dla regeneracji po dużym wysiłku zawdzięczamy Panu Darkowi Kosowi i jego pracownikom. Jak co każdą imprezę zawodowo spisała się firma inet sport pod dowodzeniem Pana Piotra Kołodziejczyjka. 

Dzisiejszy dzień możemy zakończyć z uśmiechem na twarzy. Nasi medycy nie musieli podejmować żadnej akcji. Wszyscy zawodnicy dobiegli cali i zdrowi do mety, także śmiało można powiedzieć, że los nam sprzyjał.
Wszystkim wyżej wymienionym serdecznie dziękujemy, bez Was bieg by się nie odbył !